WYGRANA JUNIORÓW MŁODSZYCH

W piątek 16 września swój pierwszy mecz w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrali Juniorzy Młodsi Stelli Gniezno. Ich przeciwnikiem była drużyna LKS Gąsawa.
Dla młodych Stellistów była to prawdziwy debiut. Tylko dwóch zawodników rozgrywało w przeszłości mecze na dużym boisku i gra drużyny była wielką niewiadomą. Na początku zawodnicy z Gniezna przeprowadzili dwie ładne akcje lecz nie zakończone zdobyciem bramki. Wtedy do głosu doszli goście i po dwóch krótkich rogach, zamienionych na bramki wyszli na prowadzenie. Stelliści zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem także z krótkiego rogu a zdobywcą pierwszej bramki dla Stelli był Maksymilian Meller. Przed przerwą zawodnicy z Gąsawy zdobyli jeszcze jedną bramkę i to oni na przerwę schodzili z w lepszych nastrojach.
Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków na bramkę Stelli. Na nasze szczęście zawodnicy z Gąsawy w kilku dogodnych sytuacjach nie potrafili zdobyć bramki.

Wtedy młodzi gnieźnianie przeprowadzili kilka naprawdę dobrych akcji i po bramkach Nikodema Andrzejczaka i Maksymiliana Nowaka zdołali doprowadzić do wyrównania. Na 4 minuty przed końcem zawodnicy LKS-u zdołali wyjść na prowadzenie i wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem gości. Stella na dwie minuty przed końcem przeprowadziła jednak akcję ostatniej szansy i zdołała wyrównać wynik spotkania po bramce Maksymiliana Nowaka. Wynik 4:4 i o końcowym rezultacie musiały zdecydować karne zagrywki.
Lepiej ten element wykonywali zawodnicy Stelli a dodatkowa nasz bramkarz Michał Wilgosz wybronił trzy zagrywki egzekwowane przez przeciwników. Bramki w karnych zagrywkach dla Stelli zdobyli: Maksymilian Nowak, Marcel Jędro oraz Maksymilian Meler.
Pierwsze punkty zostały zdobyte teraz przed nami niedzielny pojedynek derbowy z bardzo trudnym przeciwnikiem drużyną Startu. Zapraszamy do kibicowania, początek spotkania godzina 10:00. O godzinie 12:00 natomiast swój pojedynek rozegrają Juniorki młodsze Stelli Gniezno i tu też zapraszamy do wspaniałego dopingu.
Stella wystąpiła w składzie: Michał Wilgosz, Maksymilian Budnik, Nikodem Andrzejczak, Marcel Fabisiak, Maksymilian Nowak, Mikołaj Szeląg, Paweł Ciesielski, Maksymilian Meler, Jakub Nowakowski, Jakub Koralewski, Marcel Jędro, Oskar Łuszczyński, trener Piotr Kaczmarek, kierownik drużyny Przemysław Jędro.