WYGRANA JUNIOREK MŁODSZYCH

Bardzo udanie zakończył się wyjazdowy mecz juniorek gnieźnieńskiej Stelli z poznańskim AZS AWF Poznań. Wygrany tego spotkania gwarantował sobie udział w turnieju barażowym z którego, dwa zespoły ( z trzech uczestniczących) awansują do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.
Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1-1 a po dogrywce w (2-3) karnych zagrywkach z kompletu punktów mogły się cieszyć się Stellistki.
Ambicja i ogromna wola walki ze strony dziewczyn była widoczna niemal od pierwszych sekund meczu. Gnieźnianki miały więcej sytuacji strzeleckich jednak nie potrafiły pokonać bramkarki AZS AWF. Pierwsza bramkę z krótkiego rogu padła tuż przed przerwą i zdobyły ją poznanianki, sytuacja klubu z Gniezna stała się nie ciekawa.
W drugiej połowie rozpoczął się atak na bramkę AWF jednak, zawodniczki Stelli nie miały skutecznej recepty jak strzelić wyrównująca bramkę. Przełamanie przyszło w ostatniej minucie spotkania kiedy to Agnieszka Henkel po pięknym strzale w okienko, mogła wraz z koleżankami cieszyć się z bramki dającej remis 1-1 w meczu. Karne zagrywki lepiej egzekwowały gnieźnianki i to one odniosły końcowe zwycięstwo.
Stella Gniezno wystąpiła w następującym składzie:
Karolina Dudek(br) Agnieszka Henkel, Kaja Zawadka, Wiktoria Purol, Martyna Staniszewska, Łucja Deska, Natalia Lech, Aleksandra Franek, Martyna Kuczma, Luiza Hyla, Wiktoria Pomorska, Maria Nowakowska, Magda Strzyżewska, Natalia Bukowska, Oliwia Konieczna, Kinga Szwacher (br).